Cübbeli Ahmet: Özgür Özel hapishanede kaç kez ziyaretime geldi, ilaçlarımı sordu

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in milletvekili olduğu dönemde kendisini hapishanede ziyaret ettiğini, ilaçlarını sorduğunu anlatarak, “Tabii hukukumuz var. Biz de vefasız biri değiliz” dedi.

Özgür Özel’in, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz’le buluşması gündem olurken, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de Özel’le anısını anlattı. 

Ekol TV’de Koray Şerbetçi’nin programında konuşan “Cübbeli Ahmet”, Özel’in eczacı olduğunu hatırlatarak kendisini hapishanedeyken ziyaret ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: 

“İlaçlarımı sordu, eczacıyım dedi. Tabii hukukumuz var. Biz de vefasız biri değiliz. Konuşurken daha terbiyeli konuşmam lazım. Peygamberimizin, Yahudi bir komşusu var. Özgür beye Yahudi dedi demesinler. Yahudi komşusu bile olsa kurban kesildiğinde ilk eti ona gönderirdi. Vefa gelişen hukuka göredir. Bana kartını verdi, bir sorun yaşarsan bana mektup yazabilirsin dedi”

TIKLAYIN – Özgür Özel’den tartışma yaratan görüşme; Taha Hüseyin Karagöz açıklama yaptı: Gazeteci-politikacı diyaloğu içinde görüştüm

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x