12 yıl yattı yetmedi… Bu sefer komşusunu öldürdü

Antalya’nın Avsallar Mahallesi’nde evli ve 2 çocuk babası Ayhan Fidanboy ile aynı binada oturan Necmettin But, 5 ay önce kirayı ödemediği ve etrafına rahatsızlık verdiği için oturduğu zemin kattaki daireden çıkartıldı.

SORUMLU OLARAK KOMŞUSUNU GÖRDÜ

Daha önce de cinayetten 12 yıl hapis yatan Necmettin But, binadan atılması olarak kendisine daha önce yardım eden ve sahip çıkan apartman komşusu Ayhan Fidan’a kin beslemeye başladı. Birkaç gün önce de telefonla arayarak, “Senin yüzünden binadan atıldım. Bunun hesabını sana ödeteceğim” diye tehdit etti. Tehdidin ardından evli ve 2 çocuk babası eşi Adra’yı dikkatli olması konusunda uyardı. Eve gelmesi halinde kapıyı açmamasını istedi.

MOTOSİKLET İLE GELİP PUSU KURDU

Necmettin But, akşam saatlerinde motosiklet ile eski oturduğu binanın önüne gelerek pusu kurdu. Akşam işten gelen Ayhan Fidanboy, aracından indiği sırada Necmettin But, tabanca ile ateş etmeye başladı. Göğsüne ve başına 12 mermi isabet eden Ayhan Fidanboy kanlar içinde yere yığıldı. Fidanboy olay yerinde hayatını kaybetti.

ARANIYOR

Cinayetin ardından Necmettin But, suç aleti silah ile kaçtı. Jandarma timleri kaçan katili yakalamak için operasyon başlattı. Cinayet zanlısı But’un 2004 yılında aşkına karşılık vermediği gerekçesi ile Adana’da İngilizce öğretmeni Bahar Doğan’ı soksa ortasında öldürdüğü ve 12 yıl hapis yattığı ortaya çıktı.

ABİM SAHİP ÇIKTI BEDELİNİ CANI İLE ÖDEDİ

Ağabeyi’nin cenazesini Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan almaya gelen depremzede Ömer Fidanboy yaşananlara isyan etti. Necmettin But’a ağabeyi Ayhan Fidanboy’un sahip çıktığını da belirten Ömer Fidanboy, “Bu kişi daha önceden cinayet işlemiş. Avsallar Mahallesi’nde ona bütün bina sahip çıkmış. Ancak o binadaki bir kişinin kızına karşılıksız aşk duymuş. Etrafa rahatsızlık verince binadan çıkartılmış. Katil ağabeyimi arayıp telefonla tehdit etmiş. Tehdidin ardından ağabeyim yengemi dikkatli olması konusunda uyarmış. Ancak katil gelip ağabeyimi öldürdü. Yengem yaşananların ardından komaya girdi” diye konuştu. Ayhan Fidanboy’un cenazesi toprağa verilmek üzere Hatay’a götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x